Formuláře ke stažení zdarma

Příjmový pokladní doklad a stvrzenka

Vzor formuláře příjmový pokladní doklad a stvrzenka využijí zejména účetní a drobní živnostníci při operacích souvisejících s příchozí platbou v hotovosti. Její část příjmový pokladní doklad zůstává u účetní jednotky a je jakýmsi dokladem, který potvrzuje příjem peněz do pokladny. Druhá část stvrzenka je pak dokladem pro plátce a svědčí o skutečné úhradě peněz.

Tiskopis příjmový pokladní doklad a stvrzenka lze vyplnit buď v textovém editoru na počítači, popřípadě formulář nejprve vytisknout a poté ho vyplnit ručně propisovací tužkou.

Součástí formuláře jsou mimo jiné kolonky „text“, do které se vypíše skutečný důvod příjmu peněz, kolonky pro určení daně z přidané hodnoty nebo kolonky pro jména osob, které platbu přijaly, resp. schválily. Celý dokument příjmový pokladní doklad a stvrzenka je samozřejmě neplatný, pokud není podepsán oprávněnými osobami.

Podrobnosti o souboru Formát souboru: doc.
K otevření tohoto souboru je nutné mít nainstalovaný kancelářský balík Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013 nebo Open Office
Poslední aktualizace: 16. Srpen 2013
Autor: Andrea Nováková

Daňové tiskopisy, formuláře pro podnikatele, obchodní dopisy i ukázky žádostí pro fyzické osoby. Všechny ukázky na těchto stránkách jsou pro všechny zdarma.